سوالات متداول در مورد مدارک همسطح دانش کاربردی


سوالات متداول در مورد مدارک همسطح دانش کاربردی

سوالات متداول در مورد گواهینامه های همسطح دانش کاربردی :

  •  آیا گواهینامه های همسطح دانش کاربردی صادره از سوی موسسه، مورد تایید وزارت علوم می‌باشد؟

این گواهینامه ها به صورت گواهینامه داخلی بوده که صرفا بنابه درخواست متقاضی و بر اساس تعیین سطح مدارک و سوابق آموزشی گذارنده شده نزد مراکزآموزشی دارای اعتبار بوده و به هیچ عنوان مدرک تحصیلی یا مدرک رسمی دانشگاهی به حساب نمی آید و ارزشیابی آن فقط و فقط بر اساس ضوابط داخلی این موسسه مورد تائید می باشد.

  •  آیا گواهینامه های همسطح دانش کاربردی موسسه ارزش استخدامی کشوری دارد؟

ریاست موسسه دانش بنیان پژوهشکده دانشگاهی علوم فنون نوید آرمان آتیه نوشته ای با عنوان (تعیین و ارتقاء سطح دانش تخصصی و مهارتی کاربردی) تحت شماره ۹۶۰۵ گواهی ثبت اثر ادبی و هنری در تاریخ ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ در دفتر حقوقی و امور مالکیت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور به نام خود به ثبت رسانیده اند و نیز این موسسه به عنوان یک مجموعه فعال در زمینه تعیین و ارتقاء سطح گواهینامه های آموزشی و اعتباربخشی علمی در نظام اسلامی ایران، در راستای تحقق رسالت خود در امر توسعه ظرفیت های مهارت آموزی و کسب و کار در کشور گام بر می دارد و بطور کلی می توان گفت شرکت های خصوصی و نیمه خصوصی، هواپیمایی ها، واحدهای صنعتی، اصناف و بطور کلی مراکزی که در آنها حرفه و مهارت اهمیت ویژه ای دارد، این نوع گواهینامه ها را می پذیرند بقیه مراکز و سازمانها با توجه به ضوابط و قوانین داخلی خودشان این گواهینامه ها را می پذیرند.

  •  آیا با گواهینامه های همسطح دانش کاربردی موسسه، امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور وجود دارد؟

با توجه به اینکه گواهینامه های همسطح دانش کاربردی صادره از این موسسه، مورد تایید وزارت محترم آموزش و پرورش و نیز وزارت محترم علوم و تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت و درمان نمی باشند و افراد متقاضی این گواهینامه ها برای دریافت آنها، هیچ گونه دوره های آموزشی نمی گذرانند و بار علمی ندارد بهمین خاطر امکان پذیرش آن توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی جهت ادامه تحصیل وجود ندارد. همچنین موسسه هیچگونه تعهدی مبنی بر پذیرش گواهینامه های صادر شده از سوی این مرکز از طرف کشورهای دیگر نمی دهد. بر حسب تجربه برخی از دانشگاه های کشورهای خارجی بنا به صلاحدید خودشان با توجه به فعالیت آموزشی حرفه‌ای و بین المللی این مجموعه گواهینامه های صادر شده از این مرکز را مورد تایید قرار می دهند.

  • دانش پذیران در چه رشته هایی می توانند مدارک و سوابق علمی و آموزشی و مهارتی و شغلی خود را جهت تعیین و ارتقاء سطح ارائه نمایند؟

لازم به ذکر است با توجه به اینکه فرآیند تعیین و ارتقاء سطح بر اساس مستندات ارائه شده می باشد، لذا دانش پذیران می توانند در تعیین و ارتقاء سطح تمامی رشته ها بجز رشته های علوم پزشکی می توانند شرکت نمایند.

 

(متقاضیان محترم می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از اصول و ساختار گواهینامه های همسطح دانش کاربردی و تعرفه گواهینامه های همسطح با مشاوران موسسه از طریق بخش تماس باما تماس حاصل فرمایند)

ثبت درخواست مشاوره
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به موسسه دانش بنیان پژوهشکده دانشگاهی علوم فنون نوید آرمان آتیه می باشد و هرگونه سوء استفاده از نام، لوگو و برند آن پیگرد قانونی خواهد داشت. طبق ماده ۱۲ فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.