اجرای برنامه های روابط عمومی و تبلیغات


اجرای برنامه های روابط عمومی و تبلیغات

اجرای یک پروژه بازاریابی اینترنتی مراحل مختلفی راشامل می شود. اما به صورت خلاصه چرخه ای را که از برنامه ریزی تا پیاده سازی یک پروژه تبلیغاتی را در بر میگیرد می توان به ۴ بخش زیر تقسیم بندی کرد:

۱- مشاوره رایگان

نخستين مرحله برنامه ریزی پروژه تبليغات و بازاريابي محصولات یا خدمات شما، با برگزار کردن جلسه ای (مجازی یا حضوری)آغاز می شود. اين جلسه فرصتی است جهت تبادل اطلاعات مختلف شامل:

ارائه اطلاعات تکمیلی از نحوه عملکرد مثبت تبلیغات و بازاریابی آنلاین:
جزئیات نحوه عملکرد مثبت تبلیغات و بازاریابی آنلاین، بررسی میزان گسترش، اثرگذاری و پیشرفت این صنعت در ایران، بررسی نتایج مثبت استفاده از ابزار اینترنت در تجارتهای ایرانی و همچنین بررسی دلایل موفقیت مشتری های قبلی ما و..

آشنایی بیشتر با جنبه های مختلف کاری شما:
آشنایی بیشتر ما با جنبه های مختلف کاری شما، بررسی پتانسيل مجازي موجودتان شامل وب سايت فعلي (در صورت وجود)‌، اطلاعات قرار داده شده در وب سايت، مطالب قابل ارائه، پيشنهاد گسترش و..
این اطلاعات کمک می کند که در یک پروسه موفق شناختی دو طرفه از نوع تجارتها صورت گیرد، به گونه ای که خودتان بتوانید تخمين اوليه ای از ميزان بازگشت سرمايه گذاري تبليغاتي آینده خود داشته باشید و ما نیز با شناخت هر چه بیشتر نوع تجارت شما بتوانیم بهترین مشاوره شما در این زمینه باشیم. حتی ممکن است با در نظر گرفتن موارد مختلف ما شما را از تبلیغات اینترنتی منع کنیم!

۲-تحلیل بازار

گام بعدی در راستای یافتن و جذب مشتری برداشته می شود. آنچه در این مرحله صورت میگیرد سه محور عمده دارد:

تحليل وضعيت كنوني بازار
تحلیل وضعیت کنونی بازار شما، بررسی هدف گذاری های کوتاه مدت و بلندت مدت سازمانی شما جهت گسترش بازار، بررسی وضعیت رقبا و…

بررسي طیف مشتریان
بررسی طیف مشتریان فعلی شما و نحوه تقویت کمی آنها، بررسی مشتریان بالقوه شما، بررسی افقهای گسترش بازار و…

بررسی محل حضور مشتریان شما
مشخص کردن طیف مشتریان، سايتهای مورد علاقه آنها، بهترين روش برقراری ارتباط موثر با آنها و…

آنچه که ما در این مرحله به دنبال آن هستیم این است که به شما کمک کنیم تا “جایی باشید که مشتریانتان حضور دارند.”

۳-تخصیص بودجه

گام سوم بهینه کردن سرمایه گذاری است. برخی به تبلیغات به چشم هزینه می نگرند اما در واقع تبلیغات سرمایه گذاری است و ما در این مرحله سعی بر بهینه کردن این سرمایه گذاری داریم. به طوریکه علاوه بر مزایای غیر مستقیم ایجاد شده مانند گسترش نام تجاری و… بتوانیم عایدات مالی مستقیم این تبلیغات را تخمین بزنیم.
تخصیص بودجه بازاریابی اینترنتی انتخاب به صرفه ترین نوع تبلیغات
انتخاب به صرفه ترین نوع تبلیغات، از بین انواع تبلیغات ممکن در اینترنت است. این انتخاب با توجه به بودجه شما، نوع تجارت شما و نیز مشتریان شما انجام می گیرد و شامل: تبلیغات ایمیلی، تبلیغات بنری، تبلیغات بر اساس موتورهای جستجو، بهینه سازی برای موتورهای جستجو و یا ترکیبی از موارد فوق می باشد.

بودجه و زمانی که شما جهت پروژه خود در نظر می گیرید می تواند تابعی از نوع تجارت شما، هدف گذاری شما از تبلیغات انجام شده ، بازه زمانی مورد نظر جهت بازگشت هزینه، فازهای متفاوت تعریف شده پروژه و.. باشد.

آنچه ما به دنبال آن هستیم، راهکاری است که به کمترین هزینه، و بیشترین سود می انجامد…

۴- اجرای تبلیغات

مرحله نهایی جمع بندی و اجرایی کردن تمام برنامه ریزی های انجام شده بوده و در دو قسمت عمده قابل تقسیم بندی است:

اجرا و پیاده سازی کمپین تبلیغاتی شما:
انتخاب شعارهای تبلیغاتی انتخاب شده توسط شما و طراحی های مختلف گرافیکی و… مورد نیاز به نحوی که کاربران را مشتاق به دریافت اطلاعات بیشتر کند

مدیریت و بهینه سازی مستمر تبلیغات:
ارائه گزارشهای آماری معتبر به شما جهت بررسی نتایج، آموزش روشهای اندازه گیری بازخورد برنامه تبلیغاتی در خارج از محیط مجازی، بررسی میزان اثرگذاری تبلیغات بر روی کاربران، پیشنهادات اصلاحی مستمر حتی پس از عقد قرارداد جهت افزایش مداوم کیفیت تبلیغات
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به موسسه دانش بنیان پژوهشکده دانشگاهی علوم فنون نوید آرمان آتیه می باشد و هرگونه سوء استفاده از نام، لوگو و برند آن پیگرد قانونی خواهد داشت. پایگاه اینترنتی www.pdofna.ir جهت اطلاع رسانی خدمات مربوط به موضوع فعالیت و اساسنامه موسسه بوده و این تارنما هیچ فعالیتی درزمینه ارایه یا صدور مدرک تحصیلی یا دانشگاهی ندارد. طبق ماده ۱۲ فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.